Skip to main content
2018-06-13

Sadarbības attīstība – nākotne pieder “Teams”

Ja sabiedrībā tiek uzskatīts, ka laiks ir nauda, ​​savukārt tikšanās un komandējumi aizņem ievērojami daudz laika, tad kādēļ laiks, kas pavadīts biznesa vajadzībām (t.i., lai nopelnītu naudu), tiek iztērēts ceļā un tikšanās birojos? Šajā kontekstā parasti ir divu veidu nostāja, ko mēs varētu apzīmēt ar “A” un “B”.

“A” apgalvo, ka nekas nevar aizstāt dzīvu komunikāciju – var labāk saprast sarunbiedra noskaņojumu, stresa līmeni, izmantot iespēju neoficiālām sarunām pirms vai pēc tikšanās, jo pat rokasspiedienam var būt izšķiroša nozīme gala lēmumā. Un tas atmaksājas.

“B” domu gājiens: Komandējumi un tikšanās birojos ir nelietderīgi izmantots laiks, kas nozīmē – ievērojamas transporta izmaksas, nogurušus darbiniekus, kas mazāk laika pavada ar savu ģimeni un draugiem, kā arī vairāk piesārņotu vidi. Daudzas tikšanās un ceļojumus var aizstāt ar attālinātās sadarbības rīkiem.

Abiem argumentiem ir pamats. Ja atskatāmies uz pēdējo desmit gadu vēsturi, ir skaidrs, ka pāreja no “A” tipa domāšanu uz “B” nav viennozīmīga, taču tā notiek pakāpeniski un uzņēmumi arvien vairāk novērtē savu un darbinieku laika resursa nozīmību.

Galvenie varoņi šajā stāstā nosaka sadarbības rīku modes tendences tieši no attālinātā darba perspektīvas, un tie ir – Microsoft un Cisco, kas pēdējo 10 gadu laikā ar veiksmīgiem eksperimentiem, bagātīgu pieredzi un globāliem panākumiem joprojām ir nepārspēti Gartner Magic Quandrant sacīkstēs.

 

Atea kopš 2008. gada ir gājusi roku rokā ar abiem ražotājiem: mēs aktīvi stāstījām par iespējām samazināt ceļošanas izmaksas, izmantojot moderno Microsoft Office Communicator vai Tandberg video konferenču sistēmu.

Šo desmit gadu laikā ir notikušas daudzas pārmaiņas. Cisco ir iegādājies Tandberg, ieņemot stingru vadošo pozīciju premium videokonferenču tirgū, kā arī pagājušajā gada laikā ir ieviesis Spark Board integrēto komunikācijas paneli. Vēl ir Izstrādātas tādas mākoņplatformā bāzētas sadarbības un satura apraides platformas kā WebexSpark un JabberMicrosoft savā īpašumā ir ieguvis Skype un integrējis to Office 365 platformā, apvienojot miljoniem uzņēmumu lietotāju.

Valstīs, kur ir lielāks tirgus, Microsoft cenšas iesaistīties ar sadarbības risinājumiem. Surface Hub, pēc daudzu ekspertu uzskatiem, ir pārāks par Spark Board pateicoties tā funkcionalitātei, bet ir grūti apgalvot vai plašās izvēles iespējas atvieglo lietotāju darbu tikšanās laikā.

Skatoties ilgtermiņā, ir atklājusies neapšaubāma IT gigantu konkurence. Pirmais solis tika sperts no Microsoft korporācijas puses, paziņojot, ka Skype for Business nākotnē aizstās Microsoft Teams, kam pēc pusgada sekoja jaunums no Cisco –  Spark tiek pārsaukts par Webex Teams.

Ja jūs plānojat atrast salīdzinājumu starp abiem Teams produktiem, jums tas būs liegts. Atšķirības starp pašiem produktiem ir nenozīmīgas, un uzņēmumi konkurē savā starpā, lai nodrošinātu, ka nevienā posmā nav novēlošanās. Piemēram, Webex nodrošina end-to-end datu šifrēšanu, ko Microsoft Teams vēl nepiedāvā, taču sola šo tehnoloģiju ieviest šī gada laikā.

Tātad, kuru pusi izvēlēties?

 

Neskrieniet notikumiem pa priekšu

Microsoft Teams un Webex Teams sistēmas ir izstrādātas, lai integrētu dažādus platformas produktus. Tā ir galvenā atšķirība. Webex Teams ļauj lietotājiem izsaukt tālruņa numurus ar Cisco UCM iespējām, un Cisco Telepresence ienāk video konferencēs.

Microsoft Teams ir integrēts Office 365 paketē – lietotāji var ne tikai mijiedarboties kopējā virtuālajā telpā, bet arī koplietot dokumentus, rediģēt tos un kopā veidot plānus.

Tātad, ja jūsu uzņēmums izmanto Cisco TelePresence vai IP telefoniju, saziņa ar Webex Teams būs vieglāka visiem darbiniekiem. Un, pateicoties Office 365 panākumiem, noteikti ir vērts izmēģināt Microsoft Teams bezmaksas sīkrīku (ne visi to dara).

Diemžēl izvēle nebūs vienkārša tām struktūrām, kuras izmanto gan Cisco, gan Office 365 platformas. Webex Teams ir daudzveidīgāks risinājums integrētai komunikācijai: drošs, ērti lietojams un vienkāršs. Microsoft Teams parocīgā integrācija ar Office lietojumprogrammām nodrošina neierobežotas iespējas atrast jaunus sadarbības veidus. Tomēr bieži vien Office lietotājs, kas parasti izmanto Excel, e-pastu, kalendāru un Skype, tiek viegli samulsināts daudzo izvēļu priekšā. Office 365 pakete – Onedrive, Teams PlannerSway, SharePoint, Tasks, Yammer un pat papildu rīki, lai veiktu plānošanu vai apmainītos ar dokumentiem. Jāatzīst, ka joprojām nav līdz galam skaidrs, vai kolēģim ir piešķirts uzdevums un kāds ir labākais veids, kā saglabāt dokumentu.

 

Izskats nav galvenais?

Ir novērots, ka korporatīvie vadītāji bieži vien izvēlas ieguldīt finanses luksusa automašīnā, nevis komandas vajadzībās, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību ar tehnoloģiju palīdzību. Protams, ja svarīgie klienti atrodas tuvumā. Kopumā – ASV, Rietumos vai Ziemeļeiropā automašīna nepalīdzēs radīt iespaidu sadarbības partneriem Tuvajos Austrumos, savukārt uzaicinājums satikties ar Cisco TelePresence palīdzību var veidot spēcīgāku partnera tēlu nekā stingrs rokasspiediens. Pozitīvas pārmaiņas ar integrēto komunikāciju tirgu jau ir acīmredzamas un mēs, Atea, esam gandarīti par iespēju to turpināt ieviest arī Latvijā.